Automatyka budynków - inteligentny dom

Inteligentny dom to nie tylko luksus i wysoki standard życia, ale również bezpieczeństwo, oraz sposób na obniżenie kosztów. Na początku spróbujemy więc wyjaśnić czym tak naprawdę jest inteligentny dom. Najprościej rzecz ujmując: inteligentny dom to połączenie niezależnych instalacji i urządzeń w jeden spójny i zautomatyzowany system, który pozwala na uzyskanie nowych możliwości i funkcjonalności. Podstawowe możliwości inteligentnego domu to :
sterowanie oświetleniem
sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją
sterowanie roletami, żaluzjami, zasłonami i oknami
sterowanie urządzeniami audio-video oraz AGD
sterowanie systemami nawadniania ogrodu
integracja inteligentnego domu z systemami bezpieczeństwa (alarm, kontrola dostępu, p. poż).
monitoring temperatury i wilgotności

Na tym nie kończy się katalog możliwości funkcjonalnych inteligentnego domu, Można powiedzieć, że systemy inteligentnego domu ogranicza jedynie wyobraźnia użytkownika, oraz umiejętności programisty.

Oferujemy zarówno rozwiązania tradycyjne oparte na przewodach, które układa się na etapie budowy, oraz instalacje oparte na technologii bezprzewodowej. Szybko, bez zbędnych kosztów i uciążliwego remontu można cieszyć się udogodnieniami systemu. Oferowane przez nas urządzenia dają użytkownikom szeroki wybór sposobów sterowania: od tradycyjnych przycisków, poprzez przyciski wielofunkcyjne, piloty, panele dotykowe, panele głosowe, telefony i komputery.

W naszej ofercie nie ma uniwersalnych systemów, bo wychodzimy z założenia, że każdy dom jest inny, a każdy użytkownik ma inne potrzeby. Dlatego też realizację zaczynamy zawsze od analizy potrzeb użytkownika, zapoznania się z projektem budowlanym domu, aranżacją wnętrza, warunkami technicznymi odnośnie przyłączy. Następnie przechodzimy do projektu.  W projekcie określamy funkcjonalność inteligentnego domu, dobieramy odpowiednio przewody i urządzenia, projektujemy zabezpieczenia, określamy miejsca instalacji poszczególnych urządzeń . Następnie przechodzimy do fazy realizacji zakończonej uruchomieniem systemu oraz szkoleniem użytkowników. Wykonujemy wszystkie etapy budowy inteligentnego domu, a na nasze systemy oraz wszystkie urządzenia udzielamy gwarancji.